Megint kibillent a medréből a Balaton, a déli part víz alá került

Megint kibillent a medréből a Balaton, a déli part víz alá került

A tó víztömegét a viharos északnyugati szél billentette meg, a déli parton pedig több helyen csapódott ki a víz nagyobb sávokban.

Hidegfront érkezett a Dunántúlra, a hőmérséklet jócskán visszaesett, és többfelé fúj viharos északnyugati szél. Az eddigi legerősebb széllökést Fonyód-Várhegyen található szélmérőnk mérte, itt délelőtt fél tízkor 113 km/órás szél tombolt – írja az idokep.hu.

A viharos szél, ami gyakorlatilag merőlegesen fújt a Balaton vizére, tegnap megbillentette a tavat, az északi partról a déli part felé fújta a vizet. A Vízügy mérése alapján Fonyódon kedd délután 16 és ma délelőtt 9 óra között 20 centimétert emelkedett a vízszint.

Forrás: idokep.hu
Fotó: idokep.hu

Kapcsolódó

Hárommilliárd forintos fejlesztés valósult meg a sármelléki repülőtéren

Megújult a kifutópálya és a gurulóút, bővült az utasterminál és új irányítótorony is épült Sármelléken, a H
Elolvasom

Idén ünnepli fennállásának 100. évét a Balatoni Limnológiai Kutatóintézet

A legendás intézmény jubileumi évét tematikus események sorozatával ünneplik majd. - - Idén alapításán
Elolvasom

A Parno Graszt, a Carson Coma és a Quimby is fellép a Művészetek Völgyében

Mások mellett a Parno Graszt, a Carson Coma és a Quimby is zenél majd a 35. Művészetek Völgye fesztiválon,
Elolvasom