Új hajózási jelzések kerültek ki a Balaton vizére

A jelzések egy esetleges homokpadra futás kockázatát hivatottak megelőzni.

A Balaton tómederébe 12 hajózási jelzést helyezett ki a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság Balatoni Vízügyi Kirendeltsége. A vízi út jelölése a mederkezelő feladata és elengedhetetlen a biztonságos vízi közlekedéshez – tájékoztatott az igazgatóság a közösségi oldalán.

A hirbalaton.hu információi szerint a vízügyi kirendeltség a viharjelzés és a hajózási szezon beindulásához igazodva helyezi ki a hajózási jelzést a Tihany és Szántód közötti szorosban. A jelzés azt mutatja a hajósok, illetve vitorlázók részére, hol elég mély a víz számukra, hogy ne üljenek fel homokpadra.


Forrás: Facebook / Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság / hirbalaton.hu

Kapcsolódó

Újabb droghálózatot számoltak fel Somogyban

A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozói 11 Büntetés-végrehajtási Intézet és 12 vármegyei rendőrfők
Elolvasom

Somogyi orvvadászok rendőrkézen

A Barcsi Rendőrkapitányság nyomozói a Terrorelhárítási Központ munkatársainak segítségével június 18-án elf
Elolvasom

Egy napig ingyen használhatják az Annagora Aquaparkot a balatonfürediek

A város lakóinak szombaton díjmentes lesz a belépés. - - Június 27-én, szombaton ingyenes nyílt napot
Elolvasom