Heller Ágnes emlékparkot avatnak Füreden

Egy év telt el Heller Ágnes halála óta. Az évforduló alkalmából emlékparkot alakítanak ki a filozófus tiszteletére a füredi zsidó temetőben.

„Heller Ágnes halálának első évfordulóján, július 19-én, vasárnap 11 órakor a balatonfüredi zsidó temetőben magánszemélyek adományaiból felállított emlékkő és a nevét viselő emlékpark avatására hívjuk barátait és tisztelőit” – számolt be a HVG-nek Olti Ferenc, a rendezvény szervezője. 

Azt kérte, hogy aki elmegy Balatonfüredre, vigyen egy Heller Ágnesre, a szabadság és a Balaton szerelmesére emlékező mondatot, amelyet a szervezők felolvasnak és megörökítenek.

A Széchenyi-díjas filozófus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja tavaly július 19-én hunyt el, miután úszni indult az MTA balatonalmádi üdülőjének strandjáról. Kilencvenéves volt.


Kapcsolódó

Bántalmazó felesége miatt fordult a rendőrséghez egy marcali férfi

A marcali rendőrök az agresszív nő ellen kapcsolati erőszak miatt indítottak eljárást - számolt be a police
Elolvasom

Kiterjedt dílerhálózat bukott le Balatonfüreden

Cannabis-ültetvényeket számoltak fel a balatonfüredi nyomozók - adta közre a police.hu. - - A járőrök
Elolvasom

A Balatonon is gyérítik a szúnyogokat a héten

Ezen a héten 11 vármegye 53 településén végeznek szúnyoggyérítést a szakemberek – közölte a katasztrófavé
Elolvasom