Segítség az álláskeresési stratégia megalkotásához

Segítség az álláskeresési stratégia megalkotásához

Bár az álláskeresés során már félsikert jelent, ha megvan az elhatározás a munkahelyváltáshoz, de ahhoz, hogy elnyerjük a kiszemelt állást, elengedhetetlen egy jó stratégia megalkotása, amelyhez az első lépés annak a meghatározása, hogy milyen feladatokat végeznénk szívesen, és mihez van meg a megfelelő tudásunk. 

Majd ezeknek az információknak a mentén haladva megkezdhetjük a céljaink felállítását. Gondoljuk át, hogy mit szeretnénk elérni mondjuk 5 éven belül, és melyek azok a tényezők, amelyek fontosak számunkra a napi munkavégzés során. Ilyen lehet például a rugalmas munkaidő vagy a home office lehetősége. 

Ennek köszönhetően pedig könnyebben ki tudjuk majd szűrni és válogatni azokat a lehetőségeket mondjuk a Kecskemétállás https://kecskemetallas.hu/allasok/egyeb-munkalehetoseg aloldaláról, amelyek a leginkább megfelelőek a számunkra.

Szánjunk kellő figyelmet az önéletrajz és az online profilok elkészítésére!

Mivel a munkaadók az önéletrajzunkkal vagy a LinkedIn profilunkkal találkoznak majd legelőször, ezért semmiképpen sem szabad megfeledkeznünk ezeknek a naprakészen történő tartásáról.

Fontos, hogy mindig adjuk hozzájuk a legutolsó munkakörünket és a feladatainkat, illetve frissítsük a profilképünket! A munkáltatók ugyanis nem a 10 évvel ezelőtti munkatapasztalatainkra kíváncsiak, hanem arra, hogy mennyire naprakész a tudásunk.

Továbbá érdemes azokból a készségekből is mazsolázni, amelyek a kiszemelt munkakörhöz tartozó hirdetésekben rendszeresen szerepelnek. Az ATS-szoftverek ugyanis ezeket keresik elsőként a beküldött pályázatokban, és ha nem találnak bennük eleget, akkor kiszelektálják őket. 

De azt ne feledjük, hogy ezeket kizárólag akkor szabad feltüntetnünk, ha valóban mi is rendelkezünk velük. A későbbiekben úgyis kiderül majd előbb-utóbb, hogy füllentettük. Ahogy a mondás is tartja: a hazug embert előbb utolérik, mint a sánta kutyát.

Írjunk ütős bemutatkozást!

A fentebb említett tanácsok megfogadásával 99%-ig biztos, hogy továbbjutunk majd a következő körbe, ami vagy egy telefonos, online vagy egy személyes interjú. Ezeken pedig a „Meséljen magáról” kérdés szinte mindig az elsők között hangzik el, és mivel ez a pár perc is sorsdöntő lehet, így érdemes már otthon alaposan átgondolni, hogy milyen információkat osztunk meg magunkról. 

Végül pedig ne feledkezzünk meg a nyomon követésről! 

Elég ritka az, hogy valaki egyik pillanatról a másikra állást talál. A statisztikák szerint a legtöbbeknél az álláskeresés akár fél évig is elhúzódhat, amely során rengeteg információ fog felhalmozódni a jelentkezésekkel kapcsolatban. 

Abban az esetben pedig, ha ezeket nem rendszerezzük és nem követjük nyomon, akkor könnyen előfordulhat, hogy figyelmetlenségből kétszer is jelentkezünk ugyanarra a pozícióra. Készítsünk tehát egy, a megpályázott pozíció nevét, leírását, valamint a jelentkezés dátumát tartalmazó táblázatot, amelyben ha gondoljuk, akár feljegyezhetjük még az interjúk dátumát, valamint a toborzó elérhetőségét.

Kapcsolódó

Jobb bordaív alatti fájdalom okai és lehetséges kezelési módszerek gyógytornával

Nagyon megtudja ijeszteni az embert, ha jobb bordaív alatti fájdalmat észlel magán. Ilyenkor az első gondol
Elolvasom

Amit a shaggy szőnyegekről tudni érdemes

A hosszú szövetszálakból készült bolyhos-bozontos, pihe-puha shaggy szőnyegek nagyon jellegzetesek, és már
Elolvasom

Fejfájás csillapító módszerek: Tippek a mindennapos fejfájás ellen

A fejfájás sokak számára mindennapos kihívás, amely különböző okokból alakulhat ki, és különféle típusai le
Elolvasom