SUP-osokat mentettek a Balatonból a hétvégén

I. fokú viharjelzés alatt mentettek ki két bajba jutott személyt a Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság munkatársai pénteken – írja a police.hu.

A vízirendőrök 2021. április 2-án 15 óra 56 perckor a Gyenesdiás előtti vízterületen járőrözve észlelték, hogy a felerősödő szélben két SUP-os a tó közepe fele sodródik, önerőből már nem tudnak a partra evezni.

Az egyenruhások a balesetveszély elkerülése érdekében a bajba jutott 29 éves noszlopi, valamint a 33 éves ajkai nőt a szolgálati kisgéphajóba segítették, és a fürdőeszközökkel együtt a partra vitték.

A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság felhívja a figyelmet, hogy amennyiben a Balaton vízfelületén bajba kerülnek vagy bajba jutott személyt, személyeket észlelnek, tegyenek bejelentést az ingyenesen hívható 1817-es segélyhívó telefonszámon!



Kapcsolódó

Kiosztották a Magyar Vitorlás Szövetség 2025-ös év ranglista díjait

A Magyar Vitorlás Szövetség január 17-én a Balatonfüredi Kongresszusi Központban tartotta meg nagyszabású,
Elolvasom

Los Angeles 2028 – Érdi Mária nem tartja kizártnak, hogy az olimpia után is folytatja

Negyedik olimpiai ciklusára készül Érdi Mária vitorlázó, aki már előbbre tekint a 2028-as Los Angeles-i ját
Elolvasom

A vízaknába rejtette a lopott láncfűrészeket egy ajkai férfi

Az ajkai rendőrök fél órán belül elfogták a 28 éves helyi férfit - olvasható a police.hu-n. - - Egy aj
Elolvasom