Turistákat menekítettek a rendőrök a Szent György-hegyen

Kirándulók kerültek slamasztikába a Szent György-hegyen a hétvégén, de a badacsonytomaji és a tapolcai rendőrség munkatársai szerencsésen kimenekítették a bajba jutott párt – számolt be a police.hu.

Egy kaposvári férfi és egy nő Nemesgulács térségében megcsúszott a sziklafolyamnál, a gyökerekbe kapaszkodtak, hogy ne zuhanjanak le a mélybe. Telefonon kértek segítséget, melynek nyomán a Badacsonytomaji Rendőrőrs és a Tapolcai Rendőrkapitányság körzeti megbízottjai és járőrei azonnal megkezdték a bajbajutottak keresését. A sikeres kutatásnak köszönhetően épségben megtalálták, majd a katasztrófavédelem munkatársaival együttműködve kimentették őket. A rendőrök biztonságban levezették a hegyről és a kocsijukhoz kísérték a turistákat.



Kapcsolódó

Kedd éjfélig van érvényben a másodfokú hőségriadó

Ez a szezon első valódi hőhulláma. - - Másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos j
Elolvasom

Illegális cannabis-kertészetet számoltak fel a rendőrök Nagykanizsán

A Nagykanizsai Rendőrkapitányság befejezte a nyomozást azzal a férfival szemben, aki otthonában cannabist n
Elolvasom

Folyosón nevelt vadkendert egy keszthelyi férfi

A keszthelyi rendőrök egy helyi férfit hallgattak ki gyanúsítottként, aki otthonában árult kábítószert - ír
Elolvasom