Véleményezhetjük a Balaton új partvonalának terveit

Véleményezhetjük a Balaton új partvonalának terveit

A tó partvonalának szabályozását 16 év után megváltoztatják, most lehet véleményezni a terveket.

 

A Balaton 2003-tól érvényes partvonal-szabályozását új váltja fel. Ez azért is indokolt, mert időközben a tó maximális üzemi vízszintje 100-ról 120 centiméterre emelkedett. Az új partvonalról elkészültek az önkormányzatokkal egyeztetett tervek, amit november 8-ig bárki véleményezhet – írja a hirbalaton.hu.

A Magyarország és egyes kiemelt térségeinek területrendezési tervéről szóló 2018. évi CXXXIX. törvény felhatalmazása alapján a Miniszterelnökség Építészeti és Építésügyi Helyettes Államtitkársága a Lechner Tudásközpont közreműködésével előkészítette a Balaton-parti települések vízpart-rehabilitációs tanulmánytervét felváltó, a Balaton vízparti területeinek közcélú területfelhasználási tervét.
A vízparti terv mind a 44 parti településen, összesen 93 szelvényen szabályozza a vízparti területek területfelhasználását. A vízparti terv szakmai anyagával kapcsolatos véleményeit legkésőbb november 8-ig küldheti meg a teruletrendezes@me.gov.hu email címre, valamint postai úton a Miniszterelnökség Építészeti és Építésügyi Helyettes Államtitkárságára (1357 Budapest, Pf.:6.).

 

Forrás: infostart.hu   Fotó: Gáti Kornél

Kapcsolódó

Nyílt napokat tart a Folly Arborétum

Különleges megmozdulással indítja az új esztendőt a legendás növénykert. - - Az iskolai szünet második
Elolvasom

44 kiló füvet foglalt le a NAV az M7-esen

A teherautó sofőrjének feszült viselkedése lett gyanús az ellenőrök számára. - - Az M7-es autópályán a
Elolvasom

Személyiségi jogi pert nyertek a balatonaligai civilek

Személyenként 700 ezer forint sérelemdíjat szabott ki a bíróság az érintetteknek. - - Személyiségi jog
Elolvasom