Régi hagyomány a Pannon Egyetemen, hogy kitüntetésekkel, díjakkal ismerik el munkatársaik és külső partnereik kiemelkedő teljesítményét, az intézmény fejlődése és eredményes működése érdekében végzett kiváló munkát. A járvány miatt érvényben lévő korlátozó intézkedésekre tekintettel szűk körben, az érintettek jelenlétében zajlott az ünnepség, az érdeklődők – munkatársak, rokonok, barátok – az interneten keresztül kapcsolódhattak az eseményhez.
„A Pannon Egyetem rendkívül sikeres, hiszen a nemzetközi rangsorokban és a hazai egyetemek között is hosszú évek óta tartjuk vezető szerepünket, az elnyert pályázatok tekintetében pedig országosan, toronymagasan is elsők vagyunk. Ez meg is látszik az intézmény működésén és stabilitásán. Az itt elért eredményekhez a munkatársak és a partnerek támogató hozzáállása is elengedhetetlen, hiszen ezt az egyetemet azok teszik naggyá, akik az intézményt működésében is segítik. Ezért is rendkívül fontos, hogy elismerjük azokat a kollégáinkat, támogatóinkat, akik az egyetem sikereihez hozzájárulnak.” – mondta el köszöntőjében Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora.
„Büszkén mondhatom, hogy a Pannon Egyetem 2020-ban egy stabilan minőségi szolgáltatásokat és tevékenységeket nyújtó intézmény. Toronymagasan elsők vagyunk az arányos projektbevételekben, a kutatásfejlesztési bevételek számában, Magyarországon kiterjedt szakmai kapcsolatrendszerrel bírunk mind a hazai, mind a nemzetközi területen. Az eredményességhez elengedhetetlen a jó infrastruktúra, a biztos pénzügyi háttér, de a legfontosabb egyértelműen az a közösség, amely ezt az intézményt működteti. Azt gondolom, a szenátus idén is bölcsen döntött, minden díjazott a saját területén már hosszú ideje végez eredményes munkát, és jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy a Pannon Egyetem fejlődése töretlen legyen.” – monda el ünnepi beszédében Csillag Zsolt, a Pannon Egyetem kancellára.
Idén az egyetem legmagasabb címét, a Pannon Egyetem Díszpolgára kitüntetést, Timár Veronika, a Veszprémi Magyar – Finn Egyesület örökös elnökének adományozták. A Pro Universitate Pannonica emlékérem arany fokozatát Tőrös Szilárd nyugalmazott egyetemi docens, a nagyezüst fokozatot Hortobágyi Ildikó egyetemi docens, illetve Királyné Varga Erzsébet ügyvivő szakértő vehette át. A Szenátus a Pro Universitate Pannonica emlékérem kisezüst fokozatát Banász Zsuzsanna egyetemi docensnek, Egedy Attila egyetemi docensnek és Vörösházi Zsolt János adjunktusnak adományozta.
A Szenátus döntése alapján a Sebestyén Attila Emlékérem kitüntetést Balogh Ágnes egyetemi docens, a Pannon Egyetem Szolgálatáért Emlékérem kitüntetést pedig Veres György tanársegéd vehette át.
Az ünnepség keretében a Pannon Egyetem Szenátusa Címzetes egyetemi tanári címet adományozott Holló András, a MOL Nyrt. Finomítói Termékfejlesztés és Szolgáltató Központ vezetője részére. Holló András a Veszprémi Egyetemen végzett okleveles vegyészmérnökként és szerzett doktori fokozatot. Ezt követően a MOL Nyrt-nél helyezkedett el, ahol szakmai teljesítményével komoly hírnevet szerzett, és rendszeresen tart előadásokat a Pannon Egyetemen. Folyamatosan segíti az egyetem és a MOL Csoport közötti szakmai, oktatási és K + F tevékenységet. Intézeti tanszékvezetőként meghatározó szerepe volt az intézmény és a MOL között létrejövő újabb keretmegállapodás létrejöttében és a Kompetencia Központ pályázat előkészítésében.
Az egyetem szenátusa Ovádi Pétert – a Pannon Egyetem egykori hallgatóját -, Veszprém megye 1. számú választókerületének országgyűlési képviselőjét, valamint Vigh László országgyűlési képviselőt a Pannónia Felsőoktatásért Díjjal tüntette ki.
Vigh László 2006-tól országgyűlési képviselő, 2014-ig Zala megye 5. számú választókerületének, 2014-től pedig Zala megye 1. számú választókerületének képviseletében látja el megbízatását. Elkötelezetten képviseli a Zalaegerszegen folyó képzések, kutatási tevékenységek bővítését és azok további fejlesztéseit.
Ovádi Péter jelentős szerepet vállal a Pannon Egyetem fejlesztésében, régiós szerepének erősítésében. Hatékonyan közreműködik a térségbeli vállalkozások, szakmai szervezetek és az egyetem közötti kapcsolat kialakításában, elmélyítésében. Tevékenységével segíti az egyetemi kutatások finanszírozását biztosító projektek létrejöttét, patronálja az intézmény harmadik missziós tevékenységét. Elhivatottan és eredményesen támogatja a Pannon Egyetemet stratégiai céljai elérésében, munkájával jelentősen hozzájárul a térség felsőoktatásának stabilitásához és fejlesztéséhez.