A Balatonba fulladt egy férfi Szigligeten

A Balatonba fulladt egy férfi Szigligeten

Balatonba fulladt egy középkorú férfi vasárnap este Szigligeten, ő a nyári szezon első áldozata – közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-vel.

Batta Zsolt Iván azt mondta, a férfi este hat óra körül tűnt el a vízben, miután segíteni indult egy nőnek, aki az erős szélben elsodródott matracával.

A haláleset körülményeit közigazgatási eljárás keretében vizsgálják – tette hozzá.

Az MTI információi szerint az elsodródott nő az ajkai áldozat felesége volt, aki szerencsésen partot ért.

Horváth László, a Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság vezetője az MTI-nek elmondta, hogy idén a téli-tavaszi időszakban már történt két haláleset a Balatonban, de ezek egyike sem volt “klasszikus vízbe fulladás”. Az egyik időskori rosszulléthez, a másik öngyilkossághoz köthető – tette hozzá.


Forrás: MTI
Fotó: Pexels

Kapcsolódó

Tour de Zalakaros: háromnapos kerékpáros verseny indul a Zalai-dombságon

A rendezvényre mintegy 6000 vendéget várnak a szervezők június 19. és 21. között. - - 2200 kerékpárost
Elolvasom

A Pannon Egyetem tanára lett a Magyar Tudományos Akadémia elnöke

A Magyar Tudományos Akadémia 200. tisztújító közgyűlése Pósfai Mihályt, a Pannon Egyetem egyetemi tanárát v
Elolvasom

Teljes a Paloznaki Jazzpiknik 2026 fellépőinek névsora – idén is világsztárokkal érkezik a Balaton kedvenc jazzfesztiválja

Több kontinens jazzvilága és a kortárs zene csúcselőadói – az amerikai, a brit, a francia és a holland jazz
Elolvasom