A Balatont és a Badacsonyt ábrázoló festmények szerepelnek együtt Salvador Dalí képével egy aukción

Több mint száz művész alkotásaira, köztük Salvador Dalí Akt fátyollal című szürrealista művére is lehet licitálni a BÁV 17. Grafikai aukcióján március 22-én Budapesten, a BÁV ART Aukciósházban.

Salvador Dalí Akt fátyollal című litográfiájából mindössze 300 példány készült, az árverésen a 214. sorszámú, a művész aláírásával ellátott darabot kínálják majd az érdeklődőknek, a mű kikiáltási ára 950 ezer forint – tájékoztatta a BÁV az MTI-t csütörtökön.

A tételek közül a legmagasabb árról indul majd a licitálás Nádler István grafikai mappájáért, amely 1, 8 millió forinttól kelhet el, míg Vera Molnár Anyám levelei című, 6 darabos kollekciója 680 ezer forinttól cserélhet gazdát. A magyar származású francia művész sorozatának ihletője idős édesanyjának a megromlott írásképe volt – írták a tájékoztatóban.

A rézkarcok között megtalálhatók Mauer Dóra Pompeji-sorozatának Vevőre várva című képe, valamint Kondor Béla Velencei Sláger Biennálé című 1969-es grafikája. Utóbbi kikiáltási ára 180 ezer forint, míg Victor Vasarely színes és látványos Birkózók (Catch, 1988) című szitanyomata 280 ezer forinttól cserélhet gazdát. A tételek között szerepel Keserü Ilona Több oldalról nézhető című szitanyomata, amely a kisszériás művészpéldányok közül való – olvasható a tájékoztatóban.

 Licitálni lehet Czóbel Béla, Rippl-Rónai József, Kernstok Károly, Perlrott Csaba Vilmos, Vaszary János, Rékassy Csaba egy-egy művére és Szász Endre több grafikájára is.

A tételek közül ismert regények ihlették Gross Arnold Lovasok és Kondor Béla Öreghalász és a tenger című művét, míg Joseph Kádár, Gyarmathy Tihamér és Victor Vasarely Bartók Béla zeneszerzőnknek állítanak emléket. A szerelem témája többek között Molnár C. Pál Csók című akvarelljén jelenik meg. Szemethy lmre kollekciója Olaszországba és Franciaországba kalauzolja a nézőit, a Magyarországot bemutató művek közül Vadász Endre Balaton, Bernáth Aurél Badacsony és Szentiványi Lajos Budapest című grafikájára hívja fel a figyelmet az aukciósház.

Forrás: MTI
Fotó: Bernáth Aurél: Badacsony / mutargy.com

Kapcsolódó

Felfüggesztette működését a szülészet a Keszthelyi kórházban

A meghirdetett állásokra nem jelentkezett elegendő orvos. - - Átmenetileg a szülészet-nőgyógyászati fe
Elolvasom

Több, mint félmilliós fizetést kínál a Lidl a szezon alatt a balatoni üzletek dolgozóinak

A szezon felé közeledve nem árt bebiztosítani a szükséges munkaerőt. - - Közel 200 új munkahely nyílik
Elolvasom

Csopakon bukkantak fel a Lánchíd régi kandeláberei

Mindössze néhány méterre állnak a Balaton-parttól. - - Az alig kétezer fős Csopak a Balaton partjának
Elolvasom