A Füredi KSE volt az FTC első legyőzője a szezonban

Magabiztos játékkal 29-25-re itthon győzte le a Balatonfüred csapata az FTC-t a magyar kézilabda NB I-ben a hétvégén, ezzel az eredménnyel pedig feljött a tabella negyedik helyére.

BKSE-FTC 29-25 (15-11)
Balatonfüred, 700 néző

A csapatok igazi derbire készültek: a remek formában lévő, öt meccs után hibátlan FTC látogatott Balatonfüredre.
A hazaiaknál először volt a keretben a nyáron Veszprémből igazolt fiatal irányító, Kőhegyi Ákos, a fővárosi csapatban pedig több volt füredi is szerepet kapott, Debreczeni Dávid, Kovacsics Péter és Győri Kristóf is játszott korábban a BKSE színeiben.
A Fradi igyekezett gyors támadásokkal operálni, a BKSE megfontoltabb és ami még fontosabb, pontosabb és eredményesebb volt.
Izzott a hangulat, ahogyan egy jó derbihez illik, a házigazda tudta őrizni kialakutl előnyét, így a  22. percben 12-8 volt  az állás.
A második félidő kicsivel több izgalmat tartogatott, a vendégek hátrányukat ledolgozva a 46. percre feljöttek csupán 1 gólos különbségre.
Hetesből 22-22-re egyenlített az FTC 10 perccel a vége előtt, a csapatok fej fej mellett haladtak tovább, de egy bravúros Bősz védés után újra meg tudtak lépni a házigazdák.
Ezt az lélektani előnyt kihasználva tették végül a meccs I-jére a pontot és alakult ki a 29-25-ös végeredmény.

Csoknyai István: – Egy kicsivel frissebbek voltunk, ez látszott az első félidőben, ahol nagyobb előnyt sikerült szereznünk. Talán kicsit meg is nyugodtunk, a folytatásban hibáztunk, helyzeteket hagytunk ki. Viszont volt tartása a csapatnak és a magunk javára fordítottuk a találkozót.

Horváth Attila: – Tudtuk, hogy izgalmas meccset játszunk majd, igazi derbire készültünk. Mind a két csapat jól játszott, küzdött. A rossz kezdés ellenére vissza tudtunk jönni, de elfogytunk, elfáradtunk. Ennek köszönhetően nyert a Füred. Mindent megtettünk, hogy emelt fővel jöjjünk le a pályáról, ez sikerült.