Elindult a Balatoni Elsősegélynyújtó Szolgálat

Ezen a nyáron is az idén 100 éves Magyar Ifjúsági Vöröskereszt fiatal elsősegélynyújtói óvják a strandolók biztonságát. 19 balatoni strandon több mint 300 önkéntes teljesít szolgálatot a szezonban. Munkájukat, illetve azt, hogy jövőre még több helyszínen lehessenek jelen, a www.voroskereszt.hu weboldalon és a Netpincér ételrendelő alkalmazásával magánszemélyek is támogathatják.

A programban idén több mint 300 fiatal önkéntes vesz részt, akik a vízben és a vízparton szerzett sérüléseket látják el 13 Balaton-parti település 19 strandján augusztus 22-ig, minden nap 10 és 18 óra között. Tavaly közel 3 000 esetben segítettek a nyaralóknak. A leggyakoribb esetek a kagyló okozta vágás, a rovarcsípés és a különböző sportsérülések voltak.

A program idén is több szponzornak köszönhetően valósul meg. A cégek mellett egyébként bárki segíthet a Magyar Vöröskereszt központi oldalán működő online adományozási felületen, de a Netpincér alkalmazásával ételrendelés közben is egyszerűen lehet támogatni a szolgálatot.

A szolgálat 2007-es indulása óta több mint 45 000 esetben nyújtottak szakszerű segítséget a fiatal vöröskeresztes önkéntesek, ebből nyolcszor életet mentettek.


Kapcsolódó

Már csak óránként jár a balatoni komp hétköznaponként

November 3-tól módosul a menetrend a balatoni  kompközlekedésben. Szántód felől  7.00 és 18.00 óra között,
Elolvasom

A táj(építészet) és a turizmus kapcsolódási lehetőségeiről tartottak előadást a Pannon Egyetemen

A táj(építészet) és a turizmus kapcsolódási lehetőségei volt a fő témája a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi
Elolvasom

Olasz győzelem, magyar bravúr a Balatonon – Litkey Sámsonék a hatodik helyen végeztek a Nacra 15 Eb-n

A Nacra 15 katamaránok Európa-bajnoksága látványos futamokkal és szoros küzdelemmel zárult Balatonföldváro
Elolvasom