Jön a nagy lehűlés és havazás is várható

Erősen felhős és borult időre lehet számítani elsősorban a Dunántúlt illetően, de néhol azért előfordulhat szakadozás a felhőzetben.

Ma valószínűleg már érkezik a nagy lehűlés, akár a fél országot is befedheti majd a hó.

Hétvégén tovább csökken a hőmérséklet. Ami a csapadékot illeti, a friss modellfutások szerint szombat estétől egyre nagyobb területen havazás veheti kezdetét − írja az Időkép.

Ugyan a hómennyiség és a területi eloszlás a nagy időtávlat miatt még eléggé kiszámíthatatlan, a nyugati területeken számíthatnak a legtöbb hóra hétfő reggelig.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -1 és +5 fok között várható.

A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden 3 és 8 fok között alakul.




Kapcsolódó

Sorozatban lopta a bringákat Zalából egy Német férfi

Több százezres bicikliket lopott el Zalában az a német férfi, akit a rendőrök elfogatóparancs alapján kapcs
Elolvasom

Nagykanizsai dílerek csuklóján kattant a bilincs

A nagykanizsai rendőrök a DELTA Program keretében azonosítottak két drogot terjesztő férfit. Az adásvétel u
Elolvasom

KSH: márciusban a vendégek száma 0,6, a vendégéjszakáké 0,9 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit

Márciusban a turisztikai, kereskedelmi, magán- és egyéb szálláshelyeken közel 1,2 millió vendég 2,7 millió
Elolvasom