Lezárták a Balaton-felvidéki őskarsztot Úrkúton

Lezárták a Balaton-felvidéki őskarsztot Úrkúton

A páratlan geológiai látványosság balesetveszély miatt nem látogatható.

“Balesetveszély miatt a falépcsőt határozatlan időre lezárjuk. A falépcső cseréjét pályázati forrásból kívánjuk megvalósítani” – írta a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság.

Kérnek minden látogatót, hogy biztonságuk érdekében a kijelölt útvonalon közelítsék meg az őskarszt területét – írja a 24.hu.

Úrkúti-őskarszt a páratlan geológiai csoda

Az Úrkúti őskarszt területén az embernek olyan érzése lehet, mintha nem is Magyarországon járna. A Csárda-hegy oldalában található páratlan geológiai csoda ugyanis nem csak hazánkban, hanem az egész világon egyedülálló, és már csak ezért is megér egy kirándulást.

Ajkától 10 km-re, a Déli-Bakony lankáin találjuk Úrkút települést, ahol a magnánérc kitermelésekor bukkantak rá a jura kori sziklafalakra. A 100 millió éves őskarsztban tengeri állatok mészvázas maradványait is megtalálták, a 2,2 hektár területű képződmény 1953 óta védett.


Forrás: 24.hu
Fotó: bfnp.hu

Kapcsolódó

A Kraftwerk ismét Veszprémben lép fel

A Veszprémfest ezúttal is grandiózus line uppal jelentkezett be jövő nyárra. - - Latin Grammy-rekorder
Elolvasom

Siófokon és Tapolcán is új tanuszodák létesülnek

A kormány újabb 14 tanuszoda építéséről döntött, ezzel tovább bővítve a helyi közösségek sportolási lehetős
Elolvasom

Arányaiban Magyarországon nőttek a legnagyobb mértékben a lakásárak az Európai Unióban

Kiemelkedő ütemben nőttek a lakásárak az idei első kilenc hónapban, és fokozódott a lakáspiaci túlértékelts
Elolvasom