Kihalás elől megmenekült őshüllő? Netán édesvízi megalodon? Vagy egyszerűen csak egy mutáns harcsaféle? Mint minden nagyobb állóvíznek, így a Balatonnak is megvan a saját kriptozoológiája. Mint általában az ilyen jelenségek esetében, a bizonyítékok sokszor homályosak, nehezen értelmezhetők és a legtöbbször csak urbánus legendák kaptak szárnyra, de ki tudja? Utánanéztünk néhány ilyen “észlelésnek”, lássuk mi akadt a horgunkra!
Ezen a 2015-ben közzétett videón egy vitorlásról kaptak lencsevégre egy kétségtelenül hatalmas vízi lényt, de minden valószínűség szerint csak egy nagyobb termetű harcsáról, esetleg busáról lehet szó.
Ez a sejtelmes atmoszférájú riport a Loch Ness-i szörny balatoni kistestvérének fellelhetőségét hivatott felderíteni és bár Pöcök Frici a derék horgász kétségtelenül szimpatikus figura, ám bizonyító erejű szemtanúnak aligha nevezhető.
Az alábbi képen látható maradványt egy balatonakarattyai kisfiú találta az iszapban, édesapja pedig 25 millió forintért próbálta meg értékesíteni az ismeretlen leletet – írja a turistamagazin. Lelkesedését végül a Természettudományi Múzeum paleontológusa törte le, aki szerint a csontdarab egy nagyobb hal úgynevezett bognártüskéje.
A következő videó pedig egy olyan ismeretlen kreatúra partra sodródásáról számol be, amely egyszerre hordozza magán egy delfin, egy krokodil és egy angolna külső jegyeit. Hitelességét szintén nem sorolnánk a betonbiztos kategóriába.